Objawy - arytmia

Arytmia

objawy.org.pl

Forum

arytmia, wysiłek fizyczny, zła dieta (alex)
Witam mam problem i szukam wiadomości oraz porad na temat arytmii serca. Jestem osobą z nadwagą, pracuję jako przedstawiciel handlowy. Od niedawna postanowiłem zrobić coś z sobą i schudnąć parę kilo. Przeszedłem na dietę, ćwiczę od kilku tygodni. Wcześniej, to znaczy kilka lat temu trenowałem piłkę nożną. Postanowiłem namówić moich starych kompanów na powrót na murawę i udało się. Pojawiły się jednak schody, ok chudnę i ciało moje wraca do formy, lecz coś z sercem chyba nie tak, martwię się, ponieważ po wysiłku nie mogę opanować oddechu, kaszlę, duszę się. Czuję, że serce bije jak szalone, nierytmicznie jakby za szybko. Mam pytanie czy nie grozi mi jakaś choroba): Uwielbiam grać w piłkę i jest to jedyny sport, który sprawia mi radość. Proszę pomóżcie. Ponieważ nie wiem, czy mam iść do lekarza, zmienić dietę, lub zmienić dyscyplinę sportową.
(więcej...)

1
Tabletki antykoncepcyjne powodem arytmi? (ana25)
Doskonale Cię rozumiem, ja miałam podobne dolegliwości, odstawiłam tabletki i po paru miesiącach wszystko wrócił do normy. Prawdą jest też to, że po niewielkiej dawce alkoholu czułam się tragicznie, myślałam że serce to zaraz mi z klatki piersiowej wyskoczy. Zrobiłam badania serca ale wszystko w normie. Lekarz powiedział że możliwe są takie dolegliwości podczas zażywania hormonów. Nie martw się Aniu cykle miesiączkowe po dłuższym okresie powinny się same wyregulować.
(więcej...)

2
Problem z lekarstwami na nadciśnienie!Pomocy! (Wojtek)
i nie przekonuj go! Pamietaj, ze bardzo wielu lekarzy ma uklady z firmami farmaceutycznymi i zinteresowana jest nie zdrowiem pacjenta a zaaplikowaniem konkretnego \"zaprzyjaznionego leku\"!Najlepiej pojsc ze swoimi problemami zdrwowotnymi do innych lekarzy nie informujac ich o poprzedniej diagnozie i zaaplikowanym lekarstwie! Przysiega Hipokratesa i etyka lekarska umarla wraz ze zgeszefcieniem naszego zycia i podporzadkowaniu go zyskowi za wszelka cene! Na xxx swojemu tacie potrojna dawke Gazety Wyborczej i TVNu!!Na pewno od razu wyzdrowieje!
(więcej...)

2
Problemy z arytmią i bóle głowy (patryk)
Ja jednak radzę Ci skorzystać z niefarmakologicznych sposób- wyjście na świeże powietrze, sen, napicie się dużej ilości wody, masaż. Leki to ostateczność
(więcej...)

6
czy to już arytmia (Delfinka)
Witam. Od dość długiego czasu mam niskie ciśnienie. Skurczowe waha się w granicach 105-80, a rozkurczowe 60-40 Tętno mam zazwyczaj w granicach 140-90. Towarzyszy temu nierówne bicie serca. Wcześniej pojawiały się mroczki przed oczami, bóle w okolicy mostka, zawroty głowy, kilka razy zemdlałam. Teraz te objawy nie występują, bądź wystepują bardzo sporadycznie. Jest to coś poważnego? Wymaga to leczenia?
(więcej...)

1
zioła na arytmię (Urszula)
Leczylam się u siostry zakonnej ( nazwisko: Piróg), z miejscowości Biała Niżna, koło GRYBOWA, woj.małopolskie, która leczyla mnie ziołami, co prawda z innych schorzeń, ale ze wspaniałym skutkiem, czego nie mogli dokonać lekarze, lecząc mnie lekami farmakologicznymi.Można spróbować tam zadzwonić.
(więcej...)

2
Przechodzona arytmia serca (Pati)
Bardzo proszę Was o pomoc, dziś u mojej babci stwierdzono przechodzoną arytmie serca i zaproponowali zabieg elektrodami i defibrylatorem. Ma to być wstrząs który spowoduje przerwanie tego ciągu który teraz jest i znaczne obniżenie bicia serca. Niestey babcia nie chcę się zgodzić a nie przeprowadzenie tego zaabiegu jest jeszcze bardziej niebezpieczne dla jej zycia.
(więcej...)

1
INTERPRETACJA WYNIKÓW (NATALIA)
Witam. Od 2 tygodni mam przyspieszone tętno, ciśnienie w normie. Dosyć często zdarza mi się kołatanie serca, nierówny rytm. W związku z tym udałam się do lekarza ogólnego, który zalecił mi badanie EKG. Interpretacja wyników wygląda tak: Rytm zatokowy ; częstość 66 z niemiarowością zatokową z pobudzeniami przedwczesnymi nadkomorowymi Znaczne obniżenie odcinka ST, prawdopodobnie efekt działania naparstnicy; należy rozważyć uszkodzenie podwsierdziowe - W odprowadzeniu I : punkt J odniżony poniżej -0,15 mV; albo w odprowadzeniu V4, V5 lub V6 : J poniżej -0,3 mV. Czasy trwania załamków (milisekundy) P 86 PQ 121 QRS 108 QRST 331 T 117 Kąty osi elektrycznych (stopnie) P 48 QRS 82 QRS-T 80 T 38 J - CZY MÓGŁBY KTOŚ PRZETŁUMACZYĆ MI NA JĘZYK POLSKI CO MOŻE TO OZNACZAĆ? BARDZO GORĄCA PROŚBA.. ZANIM DOSTANĘ SIĘ DO KARDIOLOGA, TROCHĘ MINIE, A CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ CO I JAK. Mam 19 lat. Na nic nie choruję, nie stosuję żadnych leków, do tej pory wszystko było w porządku. Naprawdę od niedawna zauważyłam u siebie coś dziwnego, nierówne bicie serca, które często prowadziły do mdłości. Nie jestem nerwową osobą, nie mam żadnych poważnych problemów. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów kardiologicznych, a na badanie EKG kierował mnie lekarz rodzinny.
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co lepiej pływa: kowadło czy rekin

Pozostałe tematy: